США вшосте відклали санкції проти сербського нафтового монополіста, що належить рф

Всі новини

Дата

27 Сер 2025


Про це повідомляє Reuters із посиланням на міністерку енергетики Сербії Дубравку Джедович Ханданович.

 

"Метою є виключення NIS зі списку санкцій Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США", – йдеться в заяві Міненерго Сербії.

 

Reuters повідомляє, що саме сербським чиновникам вдалося домогтися чергового відтермінування санкцій.

 

NIS, в якій "Газпром нефть" володіє 44,9% акцій, "Газпром" (GAZP.MM) – 11,3%, а сербський уряд – 29,9%, експлуатує єдиний в Сербії нафтопереробний завод у місті Панчево, неподалік від Белграда.

 

26 лютого "Газпром нефть" передала «Газпрому» частку в NIS розміром близько 5,15% в спробі уникнути санкцій.

 

Завод у Панчево (Сербія) має річну потужність 4,8 млн тонн і покриває більшу частину потреб країни, а санкції можуть поставити під загрозу постачання нафти через хорватську компанію Janaf.

 

Джерело: Економічна правдаReuters